Jaarlijkse Herdenking bij het Joods Monument

1 oktober 2020

Op 2 oktober 1942 werden onze Joodse stadsgenoten door de Duitse bezetters weggevoerd. Om dit verschrikkelijke gebeuren in herinnering te houden, maakte kunstenaar Sam Drukker het monument aan de Oudestraat. Dit monument is jaren geleden geadopteerd door openbare basisschool Driemaster.

 

Op donderdag 1 oktober zouden de kinderen van groep 7/8 van onze school een herdenkingsplechtigheid bij het monument houden, net als ieder ander jaar. Echter, door COVID-19 is dit jaar alles anders en hebben we met ons allen dagelijks te maken met richtlijnen en voorschriften waar we ons aan moeten houden. 

Daarom hebben we, na overleg met de gemeente en een vertegenwoordiger van de Joodse gemeenschap, tot onze spijt moeten besluiten om dit jaar geen herdenkingsplechtigheid te houden. Wel besteden we in groep 7/8 aandacht aan hetgeen er in 1942 is gebeurd. Ook hebben juf Miriam (leerkracht groep 7/8) en juf Heleen (directeur) op 1 oktober namens onze school een bloemstuk gelegd. Vanuit de gemeente legde de Burgemeester een bloemstuk. 

Deze website maakt gebruik van cookies. Wij gebruiken cookies om het gebruik van de website zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Door op ‘Akkoord’ te klikken of door te gaan met gebruik van de website ga je akkoord met het gebruik van deze cookies.


Of klik hier voor meer informatie.